Wełna używana do produkcji pościeli Perfect Wool pozyskiwana jest ze specjalnie wyselekcjonowanych żywych owiec rasy Merynos, kóz kaszmirskich oraz z wełny wielbłądziej.
Tylko wełna strzyżona z podbrzusza żywych zwierząt posiada międzynarodową licencje WOOLMARK, która obejmuje wszystkie etapy przetwarzania wełny oraz gwarantuje najwyższą jakość tkanin.

Rehabilitacyjne właściwości wełny znane są od tysięcy lat. Była ona używana do wyrobu tkanin już w starożytności, głównie w krajach śródziemnomorskich, w środkowej Europie rozwój produkcji wełny rozpoczął się w średniowieczu.

Pościel wełniana zapewnia utrzymanie stałej temperatury ciała podczas snu, gwarantując jednocześnie ciepło i doskonałą wentylację. Jest lekka i odpowiednia na każdą porę roku - daje ciepło w zimie, latem nie dopuszcza do przegrzania organizmu, eliminuje szkodliwe dla człowieka jony dodatnie, zastępując je jonami ujemnymi. Zalecana przy chorobach reumatycznych, poprawia krążenie, łagodzi napięcie mięśniowe i ból. Jest idealna dla alergików - nie drażni skóry, przepuszcza powietrze a lanolina - naturalny tłuszcz zwierzęcy, który nie znika nawet po praniu - chroni ją przed trwałym osadzaniem się brudu i kurzu, a dodatkowo zabija drobnoustroje i bakterie.

pościel wełniana, kołdra antyalergiczna, kocyk dla dzieci, wyroby wełniane